podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Kamerun - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Kamerun - wiza, ambasady, przepisy

Yaoundé     
kamerun
Kamerun - podróże do KamerunuKamerun - mapa krajuKamerun - spis artykułów i galeriiKamerun - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeKamerun - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaKamerun - szczepienia, zdrowie, poradyKamerun - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROKamerun - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOKamerun - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Kamerunu. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Kamerunu, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy udający się do Kamerunu muszą mieć ważną wizę. Można ją uzyskać w przed­stawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Kamerunu (najbliższe w Moskwie). Osoba starająca się o wizę musi mieć paszport co najmniej z 6-miesięcznym terminem ważności. Powinna również przedstawić środki finansowe zapewniające utrzymanie w czasie pobytu w Kamerunie oraz powrotny bilet lotniczy lub zaproszenie. Musi także określić cel swojej wizyty. Możliwe jest uzyskanie wizy na lotnisku (należy się uprzednio skontaktować z konsulem honorowym RP w Yaounde).
Informacje dla kierowców
Podróżujący samochodem muszą legitymować się międzynarodowym prawem jazdy.
Podróżowanie po kraju
Podróżni mogą się poruszać po całym terytorium Kamerunu. Transport drogowy, obsługiwany głównie przez mikrobusy i taksówki międzymiastowe, jest dość dobrze rozwinięty, choć jakość usług pozostawia wiele do ży­czenia. Istnieje połączenie kolejowe Duala–Yaounde–Ngaoundéré (położone na północy kraju). Yaounde oraz Duala mają bezpo­średnie połączenia lotnicze z większymi portami lotniczymi Europy oraz ważniejszymi miastami Afryki. Miasta Ngaoundéré, Maroua, Garoua mają regularne krajowe połączenia lotnicze. Istnieje możliwość pieszych wędrówek po masywie Adamawa i w regionie Bamenda oraz zorganizowanej wspinaczki na wulkan Mt. Kamerun (4070 m) z miejscowości Buea.
Przepisy celne
Restrykcje celne nie odbiegają od po­wszech­nie stosowanych. Posiadanie narkotyków jest ścigane i podlega surowym karom.


Bezpieczeństwo
Nie należy poruszać się samotnie w nocy.
Przydatne informacje
• Hotele różnej kategorii znajdują się we wszystkich miastach, gdzie mogą dotrzeć turyści. W bankach honorowane są najbar­dziej znane karty kredytowe.

• Ceny w sklepach i hotelach są zwykle wyższe od europejskich. Ceny na bazarach i u ulicznych przekupniów są zazwyczaj niższe. Targowanie się jest niemal obowiązkowe, a pierwsza propozycja ceny oferowana przez sprzedawcę cudzoziemcowi jest wielokrotnością tej, za którą spodziewa się on sprzedać towar.

• Nie można fotografować obiektów wojskowych, rządowych i strategicznych oraz robić zdjęć na obszarach zastrzeżonych. Ludność nie jest niechętna fotografowaniu, należy jednak zawsze się upewnić, czy można zrobić zdjęcie.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Abudży (Nigeria) akredytowany jest również w Republice Kamerunu. Dla spraw konsularnych właściwy jest Konsulat Generalny RP w Lagos (Nigeria).
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Kamerunu
Povarskaya 40
121069 Moskwa
tel.: (0-0 7 095) 290 65 49, 290 00 63
fax: (0-0 7 095) 290 61 16
ambacamos@yahoo.fr